Наші випускники

Онищенко Олена – викладач вокалу ІДШМ

Ім’я Олени Онищенко вже років 15 гримить в Бессарабії, – всі знають, що ця співачка володіє унікальним колоратурним сопрано, що її голос – це чудо і надбання всієї Ізмаїльщини. Олена Онищенко працює викладачем вокалу в Ізмаїльській дитячій школі мистецтв ім. С. О. Малаховського.

У репертуарі співачки є як українські народні пісні, так й італійська класика, тому що мелодика української пісні співзвучна з італійською вокальною школою «Bel canto» (у перекладі «прекрасний спів»), якою володіє вокалістка.

З самого дитинства, Олені прищеплювали любов до музичного мистецтва: вона вчилася у кращих викладачів (Валентини Павлової, Таїсії Потапчук, Лариси Колотенко), а потім здобула вищу музично-педагогічну освіту в ІДПІ.

Навчання вокалу у талановитого педагога Тамари Годованець стало ще одним витком у розвитку її незвичайного голосу. Становлення та розвиток вокальної майстерності продовжився у народних артистів України Валерія та Анни Захарченко. І до цього дня копітка робота над вокалом в творчому тандемі з першим педагогом по вокалу Тамарою Годованець продовжує примножувати магію голосу Олени.

Отримавши другу вищу вокальну освіту в Києві, героїня нашої розповіді стала викладачем по класу вокалу та дипломованою професійною співачкою. Робота в ІДШМ ім. С. А. Малаховського дала свої яскраві результати. Захопленість високими музичними ідеями на професійній сцені сьогодні співачка передає своїм вихованцям.

Найталановитіші з плеяди вихованців молодого педагога – Олеся Кічук і Давид Хачатрян, обидва лауреати всіляких пісенних конкурсів.

 

Пуйческу Катерина

Пуйческу Катерина  закінчила у 2011 році Ізмаїльський державний гуманітарний університет і отримала повну вищу освіту за спеціальністю «Початкове навчання» та здобула кваліфікацію «Вчителя початкових класів, вчителя музики у початкових класів».

Працює в Ізмаїльській музичній школі №2 викладачем з вокалу. Її учні стають лауреатами, дипломантами регіональних, всеукраїнських та міжнародних конкурсів та фестивалів.

Є активною учасницею творчого життя Бессарабії, відома співачка Українського Подунавʼя.

Нейчев Сергій

Гордість кафедри – бессарабський соловей Сергій Нейчев. Під час навчання в ІДГУ неодноразово був переможцем вокальних конкурсів Болгарії та України. У 2020 році став фіналістом 11 сезону телевізійного талант-шоу «Голос країни». Зірковий тренер Олег Винник назвав Сергія «голосом чернозем’я України».

Після закінчення навчання на кафедрі музичного та образотворчого мистецтв ІДГУ Сергій продовжує брати участь у творчому житті університету, наприклад: у вересні-жовтні 2021 року із задоволенням став учасником у сумісному проєкті УКФ та ІДГУ «Університетська мобільність: Mobile Art Edu Camp».

Сучасна професійна діяльність Сергія пов’язана з музикою. Після закінчення вишу він працює заступником директора КУ Обласного центру національних культур м. Ізмаїл, також є керівником народного вокального ансамблю «Креатив». Постійно бере участь у різноманітних фестивалях, конкурсах регіонального, обласного та міжнародного рівнів. 

Пєнова Євгенія

Музичну освіту почала здобувати в музичній школі с. Кам’янка. Співати полюбляла з дитинства, проте на сцену виходила дуже рідко: соромилась свого низького тембру. І тільки вступивши до Ізмаїльського державного гуманітарного університету на кафедру музичного та образотворчого мистецтв за спеціальністю 014.13 Середня освіта (Музичне мистецтво), зрозуміла, що є володаркою чарівного, глибокого, дуже чуйного альта. Старший викладач кафедри Чеботар Людмила Іванівна доклала немало зусиль, щоб розкрити співочі здібності Євгенії, сформувати та розвинути вокальні навички, надати голосу дівчини жіночності, теплоти, яскравості, підкреслити неповторність тембру. І саме головне – вселила в душу співачки впевненість у собі, «відкрила» для неї сцену.

Зараз Євгенія успішно виступає на конкурсах, фестивалях регіонального, всеукраїнського та міжнародного рівнів. Серед її визначних досягнень: І місце на VІІ Міжнародному фестивалі фондації в Болгарії (2019 р.) «Морско конче», Гран-прі на Міжнародному фестивалі «Зіркове літо» в м. Обзор, Болгарія (2019 р.), ІІ місце у ХХІІ Міжнародному студентському фестивалі «Барви осені» в м. Києві (2019 р.) та багато інших.

До професійних досягнень можна віднести і той факт, що Євгенія працює художнім керівником Комунальної установи «Обласний центр національних культур». Посада керівника не заважає їй займатися улюбленою справою – співати, що вона і робить із задоволенням.

Євгенія Драхня

Випускниця кафедри музичного та образотворчого мистецтв Євгенія Драхня працює вчителем музичного мистецтва в гімназії №11 м. Ізмаїл. Поклик до вчительської професії Євгенія відчула ще в дитинстві. Навчання в університеті дало змогу реалізувати свої прагнення. Вона була уважною, старанною студенткою. Євгенія з вдячністю згадує викладачів Л. Банкул, О. Затинченка, Ж. Сироткіну, Л. Чеботар, які навчили тому, що перш за все важливо побачити душу кожної дитини і подарувати щастя знайомства з музикою, величною силою мистецтва.

Є такий афоризм: «Не даруй людині картину – подаруй їй фарби і полотно. Не даруй людині книгу – подаруй блокнот і ручку. Не даруй те, що ти вважаєш щастям – подаруй їй свободу обирати своє щастя». Ця ідея є основою в роботі Євгенії. Вона постійно підвищує свій професійний рівень, самовдосконалюється, бере активну участь у різноманітних тренінгах, семінарах, конференціях, вебінарах тощо. Копітка праця Євгенії допомагає учням уважно слухати, розуміти музичний твір, розмірковувати над ним, пізнавати краще світ музичного мистецтва та життя загалом.

Лаврова Єлизавета

Лаврова Єлизавета – випускниця Ізмаїльського державного гуманітарного університету кафедри музичного та образотворчого мистецтв. Вибір професії – найважливіший момент у житті людини. І коли дівчині треба було вирішувати ким бути, вона вже твердо знала – буде вчителем. Навчання в музичній школі, любов до музики та дітей визначили її пріоритет – учитель музичного мистецтва! Після довгих роздумів вибір Єлизавети випав на Ізмаїльський державний гуманітарний університет. Вона дуже хвилювалася, не знаходила собі місця, доки не побачила результати вступної кампанії – зарахована на бюджет. Ліза зрозуміла, що хвилювання були марними і вона зробила правильний вибір.

Роки навчання пролетіли непомітно: за цей час було багато цікавого, з’явилися нові знайомі та друзі, заняття змінювалися сесіями, канікулами, веселими святами… Загалом життя в університеті завжди було бурхливим: відчувалася позитивна енергія розвитку, спілкування з творчими, креативними людьми, набуття знань від педагогів високого класу.

На 4 курсі відмінниці запропонували роботу за фахом, бути музичним керівником у дитячому садку. Перші кроки в професії були нерішучі, хвилюючі. Але уважні оченята вихованців, любов до музики зробили свою справу – Єлизавета захопилася роботою. За успішну реалізацію в професії вона дякує викладачам кафедри музичного та образотворчого мистецтв, завдяки яким отримала фундаментальні знання з теоретичних та методичних дисциплін, набула практичних виконавських вмінь.

«Хочу висловити подяку ІДГУ за уважне ставлення до студентів, щире бажання навчати та віддавати свої знання, подавати їх легко, доступно та цікаво. Чотири роки навчання були інформативними, важкими та результативними. Можу з упевненістю сказати, що я здобула знання саме в тому обсязі, в якому вони потрібні мені для роботи».