Іноді, для того щоб відкрити нові горизонти в мистецтві, студентам, які навчаються за спеціальністю «Середня освіта. Образотворче мистецтво» необхідно вийти за межі навчальних аудиторій. Проведення пленеру – це не тільки можливість отримати новий досвід, але й здійснити незабутню подорож у світ творчості.
Одним із ключових завдань пленеру є намагання зберегти атмосферу моменту та передати її на полотні. Учасники мають змогу спостерігати за природними формами, грою світла і тіні, кольорами та текстурами в реальному часі. Цей підхід дозволяє їм навчатися та розвиватися, не обмежуючи себе стінами аудиторій.
Тому, 8 вересня 2023 року студенти 1-4 курсів образотворчого відділення кафедри музичного та образотворчого мистецтв ІДГУ під керівництвом Заслуженого художника України, доцента І.І. Шишмана вирушили у відкритий простір, щоб перетворити свої художні ідеї в реальні твори мистецтв.
Вибір місця для пленеру дуже важливий, і в нашому випадку студенти обрали мальовниче село Ларжанка, оточене деревами, квітами та струмками. Ранкова свіжість повітря і тиша надали сприятливий фон для творчості та дозволила художникам-початківцям зануритися в світ мистецтва та абстрагуватися від зовнішніх впливів, щоб повністю погрузитися в творчий процес.
В процесі майстер-класу, проведеного Заслуженим художником України, доцентом Іваном Івановичем Шишманом, студенти мали змогу ознайомитися з технікою роботи м’якими матеріалами (вугілля, сангіна, сепія, крейда). Студенти під час виконання самостійної роботи могли практично втілити набуті знання. За результатами самостійної роботи відбулося колективне обговорення.
Пленер залишив позитивні емоції, та надихнув студентів на подальшу творчу діяльність.
Хочемо висловити щиру подяку адміністрації нашого університету та профспілці за їхню надзвичайну підтримку та сприяння у проведенні цього незабутнього пленеру для студентів образотворчого відділення. Ваша віра у важливість та цінність мистецтва, а також ваше бажання забезпечити студентам найкращі умови для розвитку їхнього творчого потенціалу – це те, що надихає та робить наш університет місцем, де кожен може вільно виражати свої творчі ідеї.
Таким чином, пленер спонукає студентів бачити світ з іншого кута, навчає спостерігати за деталями, а також дає можливість експериментувати з різними техніками та матеріалами. Він сприяє зростанню художньої культури та розширенню мистецьких горизонтів. А найголовніше, пленер об’єднує студентів та викладачів у спільній мистецькій подорожі, сприяючи обміну досвідом та надихаючи на нові досягнення.
Дінчева Христина, концертмейстер кафедри музичного та образотворчого мистецтв.